Čo je hyperbarická komora?

Ako to funguje a aké sú výhody hyperbarickej komory

Hyperbarická komora je prístroj, v ktorom prebieha hyperbarická kyslíková terapia. Tá spočíva v dýchaní koncentrovaného kyslíka (95% – 98%). Celý proces sa odohráva v podmienkach účinného a bezpečného tlaku, do 1,5 ATA, respektíve 50 kPa. Celý proces trvá niečo málo cez hodinu. Počas prvých približne 10 minút sa komora dostáva pod tlak. Tento krok pocíti človek, ktorý je v komore uzavretý, zvýšením tlaku na ušné bubienky. Po natlakovaní si návštevník Zdravej bunky užíva relax a najmä všetky pozitívne účinky kyslíkovej terapie. Počas celej terapie v hyperbarickej komore pohodlne ležíte. Približne 10 minút pred koncom terapie prichádza k uvoľňovaniu tlaku.

 

Vďaka tlaku sa dostane do tela výrazne vyššie množstvo kyslíka a prediera sa aj do tkanív, ktoré trpia jeho nedostatkom. Veľkou výhodou komory je to, že kyslík sa do tela nedostáva len dýchaním, ale prechádza cez kožu, vlasy a póry, čím vyživuje celé telo a všetky vonkajšie aj vnútorné orgány. Kyslík zároveň zabraňuje rozmnožovaniu a rastu baktérií, urýchľuje hojenie rán a prospieva k celkovej obranyschopnosti organizmu.

Pobyt v komore je určený pre všetky vekové kategórie, od detí od 3 rokov až po seniorov. Kyslíková oxygenoterapia pomáha nielen chorým pacientom, je vhodným doplnkom pre každodenné fungovanie nás všetkých. Vďaka tomu, že kyslík okysličuje organizmus a ozdravuje bunky, prispieva k celkovému zdraviu a zlepšuje psychickú pohodu.

Pre koho komora nie je určená?

 • null
  osoby trpiace ušnou barotraumou
 • null
  osoby s hypertenziou ťažšieho stupňa
 • null
  osoby po infarkte myokardu
 • null
  osoby so závažnými poruchami dýchacej sústavy
 • null
  osoby trpiace prieduškovou astmou
 • null
  osoby trpiace horúčkovými, infekčnými a akútnymi ochoreniami
 • null
  osoby trpiace epilepsiou
 • null
  osoby trpiace zápalom očného nervu
 • null
  osoby trpiace asymptomatickými pľúcnymi poškodeniami

Okysličený organizmus = zdravé bunky = zdravé telo

Hyperbarická oxygenoterapia poskytuje výnimočné benefity pre vaše zdravie. Zbavuje únavy a chronickej vyčerpanosti, pomôže zlepšiť látkovú výmenu, posilní imunitu a upokojí nervový systém. Zlepšuje prekrvenie tkanív a orgánov, má blahodárne účinky na pleť, urýchľuje regeneráciu po športovej či inej fyzickej záťaži a pozitívne pôsobí na celý organizmus. Kontaktujte nás a presvedčte sa aj vy.