Športová regenerácia

Pobyt v hyperbarickej komore využívajú vo veľkej miere aj profesionálni či amatérski športovci a atléti. Kyslík, ktorý pod tlakom prúdi do cievneho systému, vďaka svojim účinkom pomáha športovcom najmä pri regenerácii. Náročné tréningové režimy, ešte ťažšie súťažné zápasy či duely, ale aj hektický a stresujúci každodenný program. Kyslík v takýchto situáciách dokáže nielen urýchliť regeneráciu, ale pomáha aj v príprave na ďalšiu záťaž. U profesionálnych atlétov totiž Zdravá bunka znamená dobrý výkon a dobrý výkon prináša úspechy.

Ak športovec absolvuje pobyt v hyperbarickej komore po tréningu či zápase, vďaka kyslíku jeho pečeň dokáže rýchlejšie odbúravať kyselinu mliečnu a unavené svaly dostanú vytúžený oddych. Výskumy dokázali, že užívanie aspoň 95 % kyslíka ako doplnku prípravy poskytuje rýchlejšiu obnovu aeróbneho dýchania a zlepšuje saturáciu krvi. Veľkou výhodou pre športovcov a atlétov je aj to, že okamžite po pobyte v komore sa môžu opäť venovať športovým činnostiam

Pozitívne účinky terapie

Športovci môžu z terapie kyslíkom čerpať množstvo výhod
 • null
  Prevencia voči zraneniam
 • null
  Optimalizácia výkonu
 • null
  Regenerácia po ťažkom výkone
 • null
  Rehabilitácia pri zraneniach a bolestiach
 • null
  Urýchlenie liečby zápalov a poranenín
 • null
  Podpora dýchacieho systému
 • null
  Zníženie bolesti svalov
 • null
  Lepší a pokojnejší spánok
 • null
  Zlepšenie krvného obehu v mozgu
 • null
  Lepšie sústredenie

Kyslíková oxygenoterapia je zároveň vhodným liečebným a regeneračným doplnkom aj pre športovcov, ktorí svoje kariéry už zavesili na klinec. Zranenia či bolesti, ktoré si dlhodobou záťažou privodili, dokáže pobyt v hyperbarickej komore zmierniť, či dokonca úplne vyriešiť. Známym sa stal prípad z Ameriky, kde Joe Namath, bývala hviezda NFL, používal kyslíkovú terapiu na riešenie symptómov poškodenia mozgu – kognitívneho poklesu, ktorý si spôsobil mnohými otrasmi mozgu počas dlhej kariéry. Namath, ktorý hral profesionálny futbal dlhých 13 sezón, si dal svoj mozog oskenovať pred, počas a po terapiách v hyperbarickej komore. Po 40 terapiách boli preukázané viditeľné výsledky a po 120 ošetreniach skeny ukázali, že krvný obeh v mozgu sa ustálil na normy zdravého človeka.

Okysličený organizmus = zdravé bunky = zdravé telo

Hyperbarická oxygenoterapia poskytuje výnimočné benefity pre vaše zdravie. Zbavuje únavy a chronickej vyčerpanosti, pomôže zlepšiť látkovú výmenu, posilní imunitu a upokojí nervový systém. Zlepšuje prekrvenie tkanív a orgánov, má blahodárne účinky na pleť, urýchľuje regeneráciu po športovej či inej fyzickej záťaži a pozitívne pôsobí na celý organizmus. Kontaktujte nás a presvedčte sa aj vy.