Terapia kyslíkom pre zdravšiu pleť

Terapia kyslíkom má aj ďalšie, estetické využitie. V tomto prípade platí rovnica: Zdravá bunka = zdravá pleť a pokožka. Pobyt v hyperbarickej komore, počas ktorého je celé telo pod tlakom, zabezpečuje prísun veľkého množstva kyslíka nielen dychom, ale aj cez kožu a póry. Kyslík zlepšuje krvný obeh aj v tvári, čo prináša efekt žiarivej pleti. Tým, že terapia kyslíkom urýchľuje hojenie rán a zabíja určité druhy patogénov a baktérií, je pomocníkom aj pri poškodeniach pleti, napríklad v prípade akné.

Kyslíková oxygenoterapia zvyšuje elasticitu pokožky, zlepšuje jej štruktúru a zároveň stimuluje produkciu kolagénu, čo vedie k redukcii vrások. Jeden z výskumov dokázal, že vystavenie hyperbarickému tlaku dokázalo zlepšiť elasticitu kože až 10-násobne. Veľký prísun kyslíka môže tiež byť užitočným nástrojom pri obnove či transplantácii vlasov, pretože podporuje rast vlasových folikulov.

Výhody pre pleť a pokožku

 • null
  Zrýchľuje liečbu kožných ochorení
 • null
  Zrýchľuje liečbu dlhodobých rán a poškodení
 • null
  Redukuje vrásky vytvorené UV žiarením
 • null
  Zlepšuje elasticitu kože
 • null
  Citeľne omladzuje pleť
 • null
  Čistí a hydratuje

Kyslíkovú terapiu už dlhodobo využíva množstvo celebrít zo sveta šoubiznisu, umenia či športu. Keanu Reeves, Justin Bieber, Mark Wahlberg, Cristiano Ronaldo či LeBron James sa vyjadrili, že práve terapie kyslíkom im pomáhajú cítiť sa a vyzerať. lepšie, zdravšie a mladšie.

Okysličený organizmus = zdravé bunky = zdravé telo

Hyperbarická oxygenoterapia poskytuje výnimočné benefity pre vaše zdravie. Zbavuje únavy a chronickej vyčerpanosti, pomôže zlepšiť látkovú výmenu, posilní imunitu a upokojí nervový systém. Zlepšuje prekrvenie tkanív a orgánov, má blahodárne účinky na pleť, urýchľuje regeneráciu po športovej či inej fyzickej záťaži a pozitívne pôsobí na celý organizmus. Kontaktujte nás a presvedčte sa aj vy.