Zvýšená tvorba kolagénu, zrýchlená regenerácia buniek a zníženie výskytu vrások sú len niektoré z výhod starostlivosti o pleť, ktoré vám môže ponúknuť terapia v našej hyperbarickej komore. Aj celebrity ako Kendall Jenner a Justin Bieber sa chopili tohto trendu a zapínajú sa do svojich vlastných tlakových kyslíkových kapsúl, aby mali pohodlný prístup k tejto účinnej omladzujúcej terapii.

Účinný boj so starnutím

 

Najlepšie ošetrenie proti starnutiu by vám malo pomôcť cítiť sa rovnako dobre, ako vyzeráte. Svaly, kĺby, kosti a nervy môžete zásobovať väčším množstvom kyslíka, aby ste prostredníctvom zlepšeného krvného obehu podporili regeneráciu tkanív a ciev. Hyperbarická terapia dokonca dokáže podporiť činnosť a výkonnosť vášho mozgu, takže môžete pocítiť lepšiu duševnú jasnosť, mať lepšiu pozornosť a zvýšiť pamäť, koncentráciu a reakčný čas.

Niektoré nedávne štúdie naznačujú, že liečba hyperbarickým kyslíkom dokáže bojovať proti dvom procesom, ktoré sa bežne spájajú so starnutím, alebo ich dokonca zvrátiť. Prvým je skracovanie telomér – ochranných koncov každého chromozómu. Druhým je pokračujúce hromadenie starých poškodených buniek. Keďže teloméry sa skracujú, nemôžu tieto nežiaduce bunky tak ľahko vyhnať. HBOT môže prispieť k predĺženiu telomér a v dôsledku toho minimalizovať nárast poškodených buniek či zrýchliť odstraňovanie zhoršujúcich sa buniek.

Kyslíková oxygenoterapia zvyšuje elasticitu pokožky, zlepšuje jej štruktúru a zároveň stimuluje produkciu kolagénu, čo vedie k redukcii vrások. Jeden z výskumov dokázal, že vystavenie hyperbarickému tlaku dokázalo zlepšiť elasticitu kože až 10-násobne. Veľký prísun kyslíka môže tiež byť užitočným nástrojom pri obnove či transplantácii vlasov, pretože podporuje rast vlasových folikulov.

Výhody pre pleť a pokožku

 • null
  Citeľne omladzuje pleť
 • null
  Čistí a hydratuje
 • null
  Zrýchľuje liečbu kožných ochorení
 • null
  Zrýchľuje liečbu dlhodobých rán a poškodení
 • null
  Redukuje vrásky vytvorené UV žiarením
 • null
  Zlepšuje elasticitu kože

Kyslíkovú terapiu už dlhodobo využíva množstvo celebrít zo sveta šoubiznisu, umenia či športu. Keanu Reeves, Justin Bieber, Mark Wahlberg, Cristiano Ronaldo či LeBron James sa vyjadrili, že práve terapie kyslíkom im pomáhajú cítiť sa a vyzerať lepšie, zdravšie a mladšie.

Okysličený organizmus = zdravá bunka = zdravá pokožka a žiarivá pleť

Kyslíková terapia v hyperbarickej komore pomáha našej pokožke, a tiež pleti, hneď niekoľkými spôsobmi. Vysoká koncentrácia kyslíka, ktorý do tela prúdi pod tlakom, stimuluje krvný obeh. Zvyšuje sa tak prietok krvi do tváre, čo vedie k zlepšeniu hydratácie a výživy našej pokožky. Zároveň, terapia kyslíkom naštartuje produkciu kolagénu a elastínu v pokožke, teda zložiek, ktoré sú zásadné pre jej pevnosť a pružnosť. Tým pomáha k redukcii vrások a zlepšeniu textúry pokožky. Pobyt v komore tiež pomáha zbaviť sa toxínov a odumretých buniek z pokožky a pleti, čím sa zlepšuje ich celkový vzhľad, a najmä zdravie.